Co warto zobaczyć, zwiedzając Bielsko-Białą i okolice?

W całym Beskidzie Śląskim nie znajdziemy większej aglomeracji, a zapierające dech w piersiach widoki na beskidzkie góry są jedną z jej najbardziej znaczących atrakcji. Bielsko-Biała to dobrze usytuowany ośrodek wypadowy w pasmo Szyndzielni tudzież Klimczoka – szczytów górskich, które z pewnością warte są zdobycia.

Pomieszkując w tymże ośrodku miejskim, można bez problemu przygotowywać kilkugodzinne podróże w Beskid Mały, a precyzyjnie – w pasma Magurki Wilkowickiej oraz Czupla. I ono jest idealnie widoczne z centrum miasta, co zachęca zwolenników górskich wycieczek do aktywnego wypoczynku. Warto mieć jednak świadomość, że Bielsko to miasto, jakie samo w sobie okazuje się zazwyczaj wspaniałym celem niejednej podróży. Jakie atrakcje musimy koniecznie wziąć po uwagę, planując jego zwiedzanie? Dla wszystkich dzieciaków, jak i dla nieco starszych miłośników animacji, nie lada atrakcją będzie choćby miejscowe studio filmów rysunkowych. Pozostałych zwiedzających olśnić mogą natomiast perełki architektoniczne, z których Bielsko-Biała słynie. Na szczególne wyróżnienie zasługują tu takie budynki jak Teatr Polski lub ratusz w Białej. Skutecznie wabi nas również przepiękny zamek Sułkowskich – miniona rezydencja panów miasta, służąca obecnie jako muzeum.

Jak zwiedzać? Dla przykładu, wpisując w wyszukiwarce frazę „taxi Bielsko”, bezproblemowo złapiesz taksówkarza, który przewiezie Cię po najciekawszych miejscach. Poznanie Bielska-Białej pozwoli nam zdobyć informacje nie tylko na temat tego pięknego miasta i jego genezy, ale również historii rejonu. Kto jeszcze tam nie był, z pewnością powinien uwzględnić to miejsce w swoich planach na przyszłość!

Post Author: Ustronie