Na wypoczynek do Łeby – nie zawsze w sezonie wakacyjnym

Miejscowości na wybrzeżu przeżywają falę odwiedzin szczególnie latem. Tuż przed wakacyjnym pikiem i zaraz po nim w miasteczkach oraz na plażach jest mniej tłoczno, z tego powodu wiele par i singli wybiera urlop w takim okresie.

Atrakcje spacerowe i pyszna kuchnia z miejscowymi przepisami

Łeba jako nadmorskie miasteczko ma dla gości mnóstwo rozrywek. Ogrom propozycji dla młodszych i starszych przyciąga turystów niezależnie od pory roku. Piękne, rozległe plaże i wyjątkowe atuty związane z klimatem uzupełniają ten obraz. Na przybyszów czeka duży wybór tras do spacerowania i przybytków kulinarnych. Promenada nad morzem to okazja do spaceru wśród starych domów rybackich i zajść na małe co nieco w jednym z licznych barów. Chwila przerwy na znakomitą kawę czy przysmażoną rybkę nikomu nie zaszkodzi. W ten sposób dociera się do mola wschodniego, gdzie warto przyjrzeć się staremu dzwonowi, który chronił statki przypływające do brzegu podczas zamglenia. Podziwianie zachodzącego czy wschodzącego słońca z tego miejsca zapewni również niezwykłe przeżycia. Jednakże przed spacerem musimy sprawdzić pogodę, by przyjemnie spędzić czas. Wystarczy wprowadzić w okno google hasło „Łeba kamera”, i natychmiast można się zorientować, jaka pogoda jest tam, gdzie się właśnie wybieramy. Jednocześnie dowiemy się, co słychać w innych rejonach Łeby, także na plaży.

Wyjątkowe niespodzianki turystyczne – co bezapelacyjnie trzeba zobaczyć?

Oprócz spacerów po promenadzie i molo warto wybrać się do Słowińskiego Parku, znany z efektownych wędrujących wydm. Piaszczysty pejzaż prezentuje się bajkowo, zatem wyprawa, szczególnie z najmłodszymi, dostarczy mnóstwa wrażeń. Ten pięciokilometrowy odcinek mierzei Łebskiej jest perełką turystyczną, warta zobaczenia!

Wszyscy turyści w Łebie prędzej czy później trafią na Skwer Rybaka. Pod tym adresem odbywają się festyny i inne wydarzenia w pełni lata. Poza tym można odwiedzić mały ogród ornitologiczny + zoo, który może zafascynować twoje dziecko. Na podpatrywanie czworonożnych i skrzydlatych stworzeń można się tam wybrać na nawet pół dnia.

Osoby ceniące sobie zabytkowe perełki architektoniczne będą podziwiać tutaj wiekowe świątynie, np. kościół rybacki pod wezwaniem NMP z 1683 r. czy dom z najstarszą metryką w Łebie. Chodzi o własność J. G. Mampego przy ul. Kościuszki 86.

Łeba – jak komunikacja i nocowanie

W Łebie nie brak noclegów. Są to hotele, prywatne kwatery i domy wczasowe, dlatego wybór jest duży. Każdy może dokonać wyboru według własnych potrzeb i czuć się tak, jak w domu. Nowe adresy sprawiają, że ruch turystyczny jest większy z roku na rok, a w ślad za tym przybywa nowych atrakcji. Można wybrać miejsce noclegowe, które łączą się z zabiegami SPA, wypożyczalnią rowerów i wodnych pojazdów oraz mnóstwem innych.

Atrakcyjnie pokonano tu problem przemierzania większych odległości. Są tu meleksy oraz wagoniki z orientacją na wydmy. Dla lubiących podróżować rowerami czy skuterami elektrycznymi również przygotowano bogatą ofertę. Kursują poza tym busy, którymi dotrze się w podmiejskie okolice i do sąsiednich miejscowości

Nic nie wskazuje na to, by poruszanie się po mieście było trudne. Szeroka oferta urlopowa i bogate zakwaterowanie to istotne walory  nadmorskiego miasteczka.

Post Author: Ustronie