Bezpieczna łazienka dla osoby niepełnosprawnej

Jeżeli roztaczasz swoją pieczę nad osobą z ograniczonymi możliwościami ruchowymi, możemy się założyć, że posiadasz świadomość tego, z jakiego rodzaju wyzwaniami walczy taka osoba regularnie. W takiej sytuacji kwestią sprawiającą duże kłopoty bywa mycie się i zaspokajanie potrzeb fizjologicznych. Pewną ulgą jest fakt, iż na rynku można nabyć sprzęty przypominających te znane z profesjonalnych klinik, które ułatwiają codzienność osobom z ograniczonymi możliwościami ruchowymi Do takich sprzętów należą na przykład podkładki przeciwpoślizgowe jak również siedziska prysznicowe.

Wózek toaletowy – zwiększy bezpieczeństwo inwalidy

W solidnym punkcie handlowym z urządzeniami rehabilitacyjnymi możesz nabyć najróżniejsze rodzaje wózków zaprojektowanych dla osób niepełnosprawnych. Dzięki nim poruszanie się w łazience, zaspokajanie potrzeb fizjologicznych czy mycie się nie stanowią większego problemu. Niekiedy nie wystarczy samo podest dla inwalidów albo nakładki na sedes. Jeżeli schorzenie uniemożliwia samodzielne poruszanie się, wózek toaletowy staje się faktycznie niezastąpiony.

Bez dwóch zdań podstawowy aspekt wózka to manewrowość. Przemieszczanie się z miejsca na miejsce może odbywać się bez asysty opiekuna. Osoba z ograniczonymi możliwościami ruchowymi będzie miała zagwarantowany z pewnością komfort psychiczny oraz stosunkową swobodę. Nie zrobi pewnych rzeczy samodzielnie, trzeba jednak podkreślić, że większość z nich będzie bezproblemowa. Wystarczy dostać się z wózkiem nad sedes, aby kolejne kroki wcieliła w życie już osoba której wcześniej sprawiało to problemy.

W sytuacji, gdy chcesz kupić sprawdzony wózek toaletowy, przeprowadź drobiazgowy test sprzętów proponowanych klientom w sklepach medycznych. Skoncentruj się na możliwości regulacji wysokości wózka. Nie ulega wątpliwości, że to niebywale kluczowa cecha, bowiem umożliwia idealne dopasowanie wózka do danej osoby oraz jej potrzeb.

W co powinien zostać wyposażony wózek toaletowy?

Kluczowe są również atrybuty techniczne wózka, a zwłaszcza hamulce, miejsce na nogi, które w razie potrzeby można złożyć albo maksymalne obciążenie. Równie niebagatelna bywa również solidność wykonania a także materiał, który był wykorzystany do produkcji wózka.

Regulowane podłokietniki to również element, który w dużym stopniu wpływa na komfort korzystania z wózka. Dostosowanie wysokości podłokietników zgodnie z wymiarami ciała użytkownika w ogromnym stopniu uprzyjemni posługiwanie się wózkiem. Możliwość podparcia rąk na stosownej wysokości to duże udogodnienie z perspektywy niepełnosprawnego. Optymalna pozycja rozluźni mięśnie i zagwarantuje większy poziom wygody.

Ponadto sprawdź oparcie oraz siedzisko. Te kluczowe elementy wózka muszą być również bardzo komfortowe oraz wytrzymałe. Nadzwyczaj istotne są także odchylane podnóżki. Dzięki nim można swobodnie podeprzeć nogi, co zapobiega przeciążeniu mięśni.

Czy wymiary wózka mają duże znaczenie?

Nie zapomnij zerknąć w specyfikację techniczną wózka, by w najwyższym stopniu dostosować wózek do potrzeb użytkownika. Koniecznie zbadaj dopuszczalny udźwig danego modelu, masę i rodzaj kół (wielkość oraz materiał). Nadzwyczaj ważna jest również wysokość, szerokość oraz głębokość siedziska. Należy podkreślić, iż wiele parametrów można modyfikować, jeżeli wózek toaletowy jest wyprodukowany zgodnie z najnowszymi standardami.

Post Author: Ustronie