Dieta ketogeniczna – wszystko, co trzeba o niej wiedzieć

Zdrowa dieta jest niezwykle ważna. Niestety nie zawsze potrafimy samodzielnie dobrać sobie odpowiedniego sposobu żywienia, co skutkuje tym, że jemy niepełnowartościowe posiłki, co prędko może się odbić na naszym zdrowiu. Możemy temu zapobiec wybierając modną ostatnio dietę ketogeniczną.

Jak można samodzielnie dopasować odpowiednią dietę?

Jest wiele rzeczy, jakie jesteśmy w stanie zrobić bez pomocy, w teorii możemy do tej listy zaliczyć też stworzenie naszej diety. Niestety jest to tylko na pozór takie proste. Posiłki w czasie zdrowej diety muszą różnić się od siebie, co może być dla wielu osób dość zaskakujące. Kluczowa jest między innymi zawartość poszczególnych makroskładników w spożywanych pokarmach. Jeśli chcemy, by dieta mogła być zbilansowana, ważna jest przede wszystkim kompozycja białek, tłuszczy i węglowodanów w posiłkach. Jedną z najbardziej popularnych diet jest w ostatnim czasie dieta ketogeniczna, która zakłada zmniejszenie ilości węglowodanów na rzecz tłuszczy. Specjaliści z dziedziny żywienia coraz chętniej rekomendują dietę ketogeniczną, bo dzięki niej można sprawnie zrzucić niechciane kilogramy. Oczywiście chcąc przejść na dietę trzeba robić to w porozumieniu z lekarzem.

Catering dietetyczny – czy sprawdzi się w przypadku wymagającej diety?

Okazuje się, iż dieta ketogeniczna coraz częściej jest w ofercie firm, które gwarantują profesjonalne usługi gastronomiczne. Chodzi oczywiście o catering Łódź, Katowice, czy Zabrze to miasta, w których ofert takiego cateringu jest co niemiara. Dzięki temu otrzymujemy ogromną różnorodność jeśli chodzi o spożywanie konkretnych rodzajów dań. Zalet stosowania diety ketogenicznej jest wiele i można je znaleźć w specjalistycznej literaturze. Dieta gwarantuje np. pozbycie się nadmiaru tkanki tłuszczowej, a w efekcie poprawia się praca serca oraz nerek, a oprócz tego wielu innych układów oraz narządów. Oprócz tego w ten sposób obniżamy ciśnienie krwi i zawartość cukru we krwi. Spadnie nam także cholesterol, więc możemy tylko skorzystać, gdyż unikniemy na przykład miażdżycy tętnic oraz udaru lub zawału. Musimy jednak pamiętać o tym, że początki podczas stosowania takiej diety będą zapewne dość trudne. Może pojawić się wzmożony głód, a wraz z nim rozdrażnienie. Są osoby, które popadają w apatię i mogą występować problemy skórne.

Post Author: Ustronie