Atrakcje Bielsko Białej

Bielsko – Biała zazwyczaj jest drugim spośród najistotniejszych miast położonych u stóp Beskidu. Onegdaj dwa oddzielne centra, Bielsko i Biała, teraz tworzą jeden z najcenniejszych miejscowości na obszarze woj. śląskiego. Bogate zabytki zachwycą smakoszy amatorów zaś dla podróżników górskich największą dogodnością Bielska zwykle jest obfita sieć szlaków krajoznawczych w sąsiedztwie miasta. Beskid Śląski ponadto Beskid Mały to linie górzyste, których czubki opasują miasto z dwóch ścian, zachęcając do pieszych wypraw.

Kluczowym punktem Bieska w mojej ocenie jest plac Chrobrego. Nad nim wystaje zamek Sułkowskich, będący obecnie instytucję muzeum. Oryginalne jest nie tylko wyposażenie budynku, lecz także i jego skala zewnętrzna. Tutaj neogotycki oraz neorenesans łączą się ze sobą, skutkując, że ta duża rezydencja jest drugim z najwspanialszych gmachów w miasteczku.

Dostrzegalnie mniej popularny niżeli plac Chrobrego bez wątpienia jest bielski bazar, na którym dominuje cisza oraz spokój. Otaczają go tajemnicze kamieniczki z XVII oraz XVIII wieku. Chwałą targu są również uszeregowane na nim struktury św. Jana Nepomucena a dodatkowo Neptuna. Wyjątkową ciekawostką Bielska bez wątpienia jest oryginalny w Polsce monument Marcina Lutra, jaki znajduje się na gruncie „Bielskiego Syjonu”. To ważne miejsce dla miejscowych ewangelików, którzy tutaj posiadają swą świątynię. Musimy wprowadzić dla przykładu w Wyszukiwarce taxi Bielsko czyli w okresie niewielu minut wynajdziesz taksówkarza, jaki zabierze Cię do najwspanialszych atrakcjach w naszym mieście. Zaskakująco dużo antyków trzeba zwiedzić dodatkowo w Białej. Takie przede jakimkolwiek wspaniały magistrat a także oryginalny pomnik Reksia.

Post Author: Ustronie